Sona Erdi

Cumartesi, Ekim 10, 2020 @ 13:00 - Pazar, Ekim 18, 2020 @ 16:00
Geomatik Mühendisi ve Bilgisayar Mühendisi Fatma Betül Yıldız tarafından, zoom webinar üzerinden 10-11-17-18 Ekim 2020 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ve 13.00-16.00 saatleri arasında toplam 4 gün ve 12 saat olarak verilecek olan “Python Eğitimi ve Harita/Geomatik Mühendisliği Uygulamaları” olacaktır.
Ücretsiz

Değerli Üyemiz,

Geomatik Mühendisi ve Bilgisayar Mühendisi Fatma Betül Yıldız tarafından, zoom webinar üzerinden 10-11-17-18 Ekim 2020 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ve 13.00-16.00 saatleri arasında toplam 4 gün ve 12 saat olarak verilecek olan “Python Eğitimi ve Harita/Geomatik Mühendisliği Uygulamaları” olacaktır.

Eğitim ücreti, üyelerimiz için 50 TL, Öğrenci üyelerimiz için 20 TL olup kontenjan 100 kişi ile sınırlı olduğundan öncelikle ön kayıt alınacaktır. Başvuru sayısının kontenjandan fazla olması durumunda ön kayıt kabulleri başvuru tarihine göre yapılacak, ön kayıt işlemi sonrası katılımcılara gönderilecek olan hesap numarasına katılım ücretinin yatırılması ile kesin kayıt yaptırılmış olacaktır. Eğitime katılanlara katılım belgesi verilecektir. 

Eğitime katılım için, en geç 6 Ekim 2020 tarihine kadar istanbul@hkmo.org.tr adresine katılmak istediğinizi bildiren bir mail atarak ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Yukarıda ki bilgiler dahilinde ön kaydınızın kabulü durumunda tarafınıza ayrıntılı bilgi gönderilecektir.

Eğitim süresince uygulanan örneklerde, temel Python eğitimi verilecek olup Python’un Harita/Geomatik Mühendisliğindeki uygulamaları incelenerek eğitimin verimliliği sağlanmaya çalışılacak ve güncel konular üzerinden yapılacak uygulamalar ön planda tutulacaktır. Ayrıca Python’un Harita/Geomatik Mühendisliği alanına ne gibi katkıları olabileceği, hangi teknolojiler üzerinde etkileri olduğu konusuna değinilecektir.

Başlangıçta, yazılıma etki eden algoritma bilgisi ve Python’un temelleri anlatılacak, sonrasında ise Harita/Geomatik Mühendisliğinde ki uygulamaların gösterileceği çalışma gerçekleştirilecektir. Python’un Temelleri verilirken aynı zamanda Python üzerinde kodlama gösterilecek, eş zamanlı çalışma yapılabilecektir.

Özetle ;

-Algoritma Bilgisi

-Python’un Temelleri ve Uygulaması

-Harita/Geomatik Mühendisliğine dair Uygulamalar

Ders İçeriği

1. Ders: Giriş-Bilgisayar, yazılım, donanım

2. Ders: Python kısa tarihçesi, genel bilgiler ve diğer dillerden farkı

3. Ders: Python kurulumu ve geliştirme araçları

4. Ders: Python temelleri, temel veri tipleri, operatörler

5. Ders: Algoritma ve akış diyagramları - 1

6. Ders: Algoritma ve akış diyagramları - 2

7. Ders: If-else, if-elif-else ve uygulamaları

8. Ders: Döngüler: For döngüsü ve uygulamaları

9. Ders: Döngüler: While döngüsü ve uygulamaları

10. Ders: Fonksiyonlar, Kütüphaneler/Modüller

11. Ders: Dosya işlemleri

12.Ders: Diziler-Demetler

13.Ders: Ölçme, uygulama, Eş zamanlı nesne tespiti

14. Ders: Görüntü işleme Uygulamaları, Machine Learning, Markov Zinciri Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir