Sona Erdi

Cumartesi, Kasım 27, 2021 @ 10:00 - Pazar, Kasım 28, 2021 @ 10:00
Ücretsiz

150 kişilik kontenjan ile sınırlı olan eğitim başvuruları için TIKLAYINIZ. 

Odamızca uzun süredir düzenlenen ücretsiz eğitimler kapsamında 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde, 10.00- 17.00 saatleri “Kamulaştırma Projelendirme Sertifikalı Eğitimi” düzenlenecek ve eğitimde kamulaştırma projelerinin tüm süreçleri gerçek verilerle, uygulamalı olarak anlatılacaktır.

150 kişilik kontenjan ile sınırlı olan eğitimimizin başvuruları; 24 Kasım 2021, saat 23.59’da sona erecektir. Eğitimin toplam süresi dikkate alınarak ortalama katılımın üzerinde kalan üyelerimize Netcad Kampüs Eğitim Sertifikası verilecektir. Eğitim kayıtları titizlikle tutulmakta olup ortalama katılım süresinin altında kalan kişilere sertifika gönderilmeyecektir.

Eğitime başvurup katılma hakkı elde ettiği halde egitim@hkmo.org.tr adresi üzerinden mazeretini bildirmeksizin eğitime katılmayan üyelerimiz, sonraki eğitimlere başvurmaları durumunda ikinci öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Katılım için erişim bilgileri, eğitimde kullanılacak olan örnek veri seti ve gerekli yazılım modüllerinin 1 aylık deneme sürümü lisansı; katılım hakkı elde eden üyelerimize 26 Kasım 2021 günü e-posta yolu ile iletilecektir.

HKMO MİSEM Yönetmeliği ve HKMO Meslek İçi Eğitim ve Etkinliklere Yönelik Genel Usul ve Esaslar Yönergesi’ne göre eğitime katılım için aidat borcunun olmaması ön şarttır. Eğitime 2021 yılı öncesine dönük aidat borcu bulunmayan üyelerimiz ve aktif öğrenci üyeler katılabilecektir.

Öğrenci üyelerimiz, başvuru sonrasında e-devlet üzerinden alınmış güncel tarihli öğrenci belgelerini egitim@hkmo.org.tr adresine göndermeleri durumunda eğitime koşulsuz katılabileceklerdir.

İşsiz olan üyelerimiz, başvuruları esnasında bu durumu belirtmeleri ve egitim@hkmo.org.tr adresine çalışmadıklarına dair ekte sunulan örnekteki gibi SGK dökümünü göndermeleri durumunda eğitime koşulsuz olarak katılabilecektir. İlgili SGK dökümünün gönderilmemesi halinde aidat borcu sorgusu yapılacak ve başvurular bu kapsamda değerlendirilecektir.

150 kişilik kontenjan ile sınırlı olan bu eğitimin başvuruları HKMO MİSEM (www.hkmomisem.org) üzerinden alınacaktır.

Katılım onay ve veri setlerinin önemsiz posta kutusuna düşme ihtimali dolayısıyla üyelerimizin bu e-posta kutularını da mutlaka kontrol etmesi gerektiğini, gönderilen e-postanın kontrolünün katılımcının inisiyatifinde olduğunu ve ortalama katılım süresinin doğru hesaplanabilmesi için üyelerimizin eğitimden ayrılmaması ve molalarda bilgisayarlarını kapatmamaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 
Kasım 2021

Etkinlik Platformu               : Microsoft Teams

Eğitimci                                 : Netcad A.Ş.

Eğitim Zamanı                      : 27-28 Kasım, 10.00 – 17.00  

Eğitim Konu Başlıkları       :

 • Kamulaştırmada Genel Kavramlar
 • Kamulaştırma Projeleri İçin Altlık Verilerinin Oluşturulması
 • Proje Sayısallaştırma İşlemleri
 • Güzergâh Bilgilerinin Oluşturulması
 • Parsel Kayıtlarının Oluşturulması
 • İfraz veya İrtifak Alanlarının Hesaplatılması
 • Alan Dengelemesinin Yapılması
 • Plan Dosyasının Tamamlanması
 • Ekrandan Bilgi Alınması
 • Rulo Açma
 • Çıktı ve Raporlarının Hazırlanması

“Kamulaştırma Projelendirme Sertifikalı Eğitimi” için 4 yorum

 1. Sicil no yazıyorum ama sürekli uyuşmuyor diyor acaba neden

  1. Merhaba Kader Hanım,

   Sistemden kontrol sonucu üye olmadığınız tespit edilmiştir. Ücretsiz eğitimlerimize katılabilmeniz için Odamıza kayıtlı üye/öğrenci üye olmanız öncelikli koşuldur. https://www.hkmo.org.tr/genel/sss.php?grubu=%DCYE#5 linki üzerinden üye/öğrenci üyeliğe dair detay bilgiye ulaşabilirsiniz.

   TMMOB
   Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

 2. Sicil Numaranız
  0
  T.C. Kimlik Numaranız
  Eğitim Adı kısmını seçim yapamıyorum bu yüzden katılım devam etmiyor

  1. Sayın Mustafa Kaan CENGİZ,

   Eğitim başvuruları 24 Kasım 23.59’da kapanmıştır. Eğitim duyuru metninde yer alan bu tarih ve saat için lütfen duyuru metnini dikkatli okuyunuz.

   TMMOB
   Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

Yorumlar kapatıldı.