Zamanında

Dünyada ve ülkemizde yürütülen haritacılık ve mekânsal bilgi üretimi hizmetleri kapsamında insansız hava araçlarının kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle harita ve kadastro mühendislerinin mesleki gelişmelerini desteklemek, güncel teknolojik konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve ülkemizde İHA ile yürütecekleri farklı haritacılık uygulamaları için resmi pilotaj sertifikasına (ehliyetine) sahip olabilmeleri amacıyla Türkiye genelinde Odamıza bağlı Şube ve Temsilciliklerimizde uzaktan ve/veya yüz yüze insansız hava araçlarına (İHA) ilişkin üyelerimize eğitim verilmesi planlanmıştır.

Odamızca özel avantajlı koşullarda düzenlenecek olan ve sadece üyelerimizin, üyelerimizin tekniker/teknisyen düzeyindeki çalışanlarının ve öğrenci üyelerimizin yararlanabileceği İHA-1 sınıfı ticari pilotluk eğitimleri; SHT-İHA Talimatına göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen ve "Milli Eğitim Bakanlığı Özel İHA Pilotu Yetiştirme Kursu" açma izni alan kuruluşlar tarafından, çevrim içi uzaktan teorik eğitim + sahada uygulamalı eğitim veya yüz yüze teorik eğitim + sahada uygulamalı eğitim şeklinde verilecektir.

Düzenleyecek olduğumuz İHA-1 eğitimlerimiz şu aşamada covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze yapılamayacak olup 26 saat uzaktan çevrim içi eğitim ve 6 saat sahada uygulama eğitimi şeklinde toplamda 32 saat olarak gerçekleştirilecektir. Bu eğitim, yalnızca SHGM İHA pilotluğu resmi müfredatını kapsamaktadır. İHA Uçuş Verilerinin Değerlendirilmesi ve Mekânsal Veri Üretimi Eğitimi, daha önce Odamızca ücretsiz olarak düzenlenmiş olup bu eğitimin kapsamında değildir. Talep halinde ücretsiz olarak tekrar düzenlenebilecektir.

Odamızın yetkili eğitimci kuruluşlarla en uygun şartlarda imzaladığı protokol hükümleri çerçevesinde, İHA-1 pilotluk eğitimi ücretleri aşağıda belirtilmekte olup eğitime ülke çapında katılmak isteyenlerin eğitim tarihlerine göre ön kayıt formunu (https://hkmomisem.org/index.php/iha-egitimi-on-talep-toplama/) doldurarak ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıtlar alındıktan sonra çevrimiçi teorik eğitim grupları oluşturulacak, üyelerimizin bulunduğu illere göre uygulama eğitimleri için yer ve gruplar belirlenecek ve kesin kayıt için gerekli bilgilendirmeler mail yolu ile ayrıca yapılacaktır.

 

Ön başvuru için tıklayınız.

 

Eğitim ücretlerine KDV, sertifika bedeli ve kimlik basım bedelleri dâhildir.

 

İHA-1 Çevrim İçi Eğitim + Uygulama Eğitimi Ücreti 

 

-        50 kişinin üstü katılımcı

350 TL

-        50 kişinin altı katılımcı

400 TL

   

İHA-0‘ı İHA-1‘e Yükseltme Ücreti 

250 TL